BY500-400, 5A
BY500-400, 5A
Kvantitet
Enhetspris
1-99
2.16kr
100+
1.52kr
Antal i lager: 1034
BY500-400, 5A. Kapsling (JEDEC-standard): -. Framåtström [A]: 5A. Antal terminaler: 2. Ifsm [A]: 220A. Komponentfamilj: Snabb likriktardiod (tr<500ns). Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A]: 5uA. Max temperatur: +175°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: 200 ns. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 400V. [V]: 1.3V @ 5A. Originalprodukt från tillverkaren: Diotec. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BY500-400
12 parametrar
Framåtström [A]
5A
Antal terminaler
2
Ifsm [A]
220A
Komponentfamilj
Snabb likriktardiod (tr<500ns)
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Läckström vid stängning Ir [A]
5uA
Max temperatur
+175°C.
Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
400V
[V]
1.3V @ 5A