BY203-20S, 0.25A, 20A, SOD-57 ( Glass ), SOD-57 Glass passivated, 2000V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
11.95kr
5-24
10.37kr
25-49
9.12kr
50-99
8.05kr
100+
6.63kr
Antal i lager: 100
BY203-20S, 0.25A, 20A, SOD-57 ( Glass ), SOD-57 Glass passivated, 2000V. Framåtström (AV): 0.25A. IFSM: 20A. Hölje: SOD-57 ( Glass ). Hölje (enligt datablad): SOD-57 Glass passivated. VRRM: 2000V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Diod Tff (25°C): 300 ns. Driftstemperatur: -55...+150°C. Halvledarmaterial: kisel. MRT (max): 2uA. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Spec info: IFSM--20Ap t=10ms. Tröskelspänning Vf (max): 2.4V. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BY203-20S
15 parametrar
Framåtström (AV)
0.25A
IFSM
20A
Hölje
SOD-57 ( Glass )
Hölje (enligt datablad)
SOD-57 Glass passivated
VRRM
2000V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Diod Tff (25°C)
300 ns
Driftstemperatur
-55...+150°C
Halvledarmaterial
kisel
MRT (max)
2uA
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Spec info
IFSM--20Ap t=10ms
Tröskelspänning Vf (max)
2.4V