BAS16-215, SOT-23, 0.215A
BAS16-215, SOT-23, 0.215A
Kvantitet
Enhetspris
10-99
1.28kr
100+
0.51kr
Antal i lager: 11762
Minimum: 10
BAS16-215, SOT-23, 0.215A. Hölje: SOT-23. Kapsling (JEDEC-standard): -. Framåtström [A]: 0.215A. Antal terminaler: 3. Ifsm [A]: 4A. Komponentfamilj: Liten signaldiod, Ytmontering (SMD). Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Läckström vid stängning Ir [A]: 0.5uA. Max temperatur: +150°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: 4 ns. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 100V. [V]: 0.855V @ 10mA. Originalprodukt från tillverkaren: Nxp. Minsta kvantitet: 10. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BAS16-215
14 parametrar
Hölje
SOT-23
Framåtström [A]
0.215A
Antal terminaler
3
Ifsm [A]
4A
Komponentfamilj
Liten signaldiod, Ytmontering (SMD)
Konfiguration
ytmonterad komponent (SMD)
Läckström vid stängning Ir [A]
0.5uA
Max temperatur
+150°C.
Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]
4 ns
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
100V
[V]
0.855V @ 10mA