8TQ100PBF, TO-220AC, TO-220AC, 8A
Kvantitet
Enhetspris
1+
33.68kr
Antal i lager: 25
8TQ100PBF, TO-220AC, TO-220AC, 8A. Hölje: TO-220AC. Kapsling (JEDEC-standard): TO-220AC. Framåtström [A]: 8A. Antal terminaler: 2. Ifsm [A]: 850A. Komponentfamilj: Schottky likriktardiod. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A]: 0.55mA..7mA. Max temperatur: +175°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: -. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 100V. [V]: 0.72V @ 8A. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
8TQ100PBF
13 parametrar
Hölje
TO-220AC
Kapsling (JEDEC-standard)
TO-220AC
Framåtström [A]
8A
Antal terminaler
2
Ifsm [A]
850A
Komponentfamilj
Schottky likriktardiod
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Läckström vid stängning Ir [A]
0.55mA..7mA
Max temperatur
+175°C.
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
100V
[V]
0.72V @ 8A