85HFR120, DO-5 (1/4-28 UNF-2A), DO-203AB, 85A
Kvantitet
Enhetspris
1+
365.47kr
Antal i lager: 2
85HFR120, DO-5 (1/4-28 UNF-2A), DO-203AB, 85A. Hölje: DO-5 (1/4-28 UNF-2A). Kapsling (JEDEC-standard): DO-203AB. Framåtström [A]: 85A. Antal terminaler: 2. Ifsm [A]: 1700A. Komponentfamilj: Standard likriktardiod. Konfiguration: Skruvad. Läckström vid stängning Ir [A]: 9mA. Max temperatur: +180°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: -. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 1.2 kV. [V]: 1.1V @ 5A. Originalprodukt från tillverkaren: International Rectifier. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
85HFR120
13 parametrar
Hölje
DO-5 (1/4-28 UNF-2A)
Kapsling (JEDEC-standard)
DO-203AB
Framåtström [A]
85A
Antal terminaler
2
Ifsm [A]
1700A
Komponentfamilj
Standard likriktardiod
Konfiguration
Skruvad
Läckström vid stängning Ir [A]
9mA
Max temperatur
+180°C.
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
1.2 kV
[V]
1.1V @ 5A