70HFR140, DO-5 (1/4-28 UNF-2A), DO-203AB, 70A
Kvantitet
Enhetspris
1+
202.47kr
Antal i lager: 1
70HFR140, DO-5 (1/4-28 UNF-2A), DO-203AB, 70A. Hölje: DO-5 (1/4-28 UNF-2A). Kapsling (JEDEC-standard): DO-203AB. Framåtström [A]: 70A. Antal terminaler: 2. Ifsm [A]: 1200A. Komponentfamilj: Silikonlikriktardiod. Konfiguration: Skruvad. Läckström vid stängning Ir [A]: 4.5mA. Max temperatur: +150°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: -. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 1.4 kV. [V]: 1.46V @ 220A. Originalprodukt från tillverkaren: International Rectifier. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
70HFR140
13 parametrar
Hölje
DO-5 (1/4-28 UNF-2A)
Kapsling (JEDEC-standard)
DO-203AB
Framåtström [A]
70A
Antal terminaler
2
Ifsm [A]
1200A
Komponentfamilj
Silikonlikriktardiod
Konfiguration
Skruvad
Läckström vid stängning Ir [A]
4.5mA
Max temperatur
+150°C.
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
1.4 kV
[V]
1.46V @ 220A