60APU02-N3, 60A, 800A, TO-247, TO-247AC 3L, 200V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
62.11kr
5-24
54.87kr
25-49
50-99
100+
Antal i lager: 17
60APU02-N3, 60A, 800A, TO-247, TO-247AC 3L, 200V. Framåtström (AV): 60A. IFSM: 800A. Hölje: TO-247. Hölje (enligt datablad): TO-247AC 3L. VRRM: 200V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 3. Cj: 87pF. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Driftstemperatur: -55...+175°C. Ekvivalenta: 60APU02PBF, VS-60APU02PBF. Framspänning Vf (min): 0.98V. Funktion: Ultrasnabb mjuk återställningsdiod. Halvledarmaterial: kisel. MRT (max): 2mA. MRT (min): 50uA. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Märkning på höljet: 60APU02. RoHS: ja. Spec info: Trr 35nS, IF=1.0A, dIF/dt=200A/us, VR=30V. Trr-diod (Min.): 28 ns. Tröskelspänning Vf (max): 1.08V. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
60APU02-N3
23 parametrar
Framåtström (AV)
60A
IFSM
800A
Hölje
TO-247
Hölje (enligt datablad)
TO-247AC 3L
VRRM
200V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
3
Cj
87pF
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Driftstemperatur
-55...+175°C
Ekvivalenta
Framspänning Vf (min)
0.98V
Funktion
Ultrasnabb mjuk återställningsdiod
Halvledarmaterial
kisel
MRT (max)
2mA
MRT (min)
50uA
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Märkning på höljet
60APU02
RoHS
ja
Spec info
Trr 35nS, IF=1.0A, dIF/dt=200A/us, VR=30V
Trr-diod (Min.)
28 ns
Tröskelspänning Vf (max)
1.08V