535B1203JC
535B1203JC
Kvantitet
Enhetspris
1-4
303.72kr
5+
250.29kr
Antal i lager: 14
535B1203JC. Antal terminaler: 3. Axeldiameter: 6mm. Färg: -. Fördelningsspänning: 1 kV. Hölje: metallhus, stängt. Karakteristisk: linjär potentiometer. Komponentfamilj: Multi-varv trådlindad potentiometer. Konfiguration: lödflikar. Material: -.. Max temperatur: +125°C. Motstånd: 20k Ohms. Mått: D=22.2mm.H=39.7mm. Nominell förlust [W @ °C]: 1.5W. Registrering: -. RoHS: nej. Skaftmaterial: metall. Temperaturkoefficient: ±20ppm/°C. Tillverkarens produktgrupp: 535. Tolerans (%): ±5 %. Varvandel: 5. Vridvinkel [°]: 1800° +10°/-0°. Yta: -. [V]: 173V. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay (spectrol). Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
535B1203JC
20 parametrar
Antal terminaler
3
Axeldiameter
6mm
Fördelningsspänning
1 kV
Hölje
metallhus, stängt
Karakteristisk
linjär potentiometer
Komponentfamilj
Multi-varv trådlindad potentiometer
Konfiguration
lödflikar
Max temperatur
+125°C
Motstånd
20k Ohms
Mått
D=22.2mm.H=39.7mm
Nominell förlust [W @ °C]
1.5W
RoHS
nej
Skaftmaterial
metall
Temperaturkoefficient
±20ppm/°C
Tillverkarens produktgrupp
535
Tolerans (%)
±5 %
Varvandel
Vridvinkel [°]
1800° +10°/-0°
[V]
173V