30HFU600, DO-5 (1/4-28 UNF-2A), DO-203AB, 30A
Kvantitet
Enhetspris
1-4
168.73kr
5+
134.98kr
Antal i lager: 81
30HFU600, DO-5 (1/4-28 UNF-2A), DO-203AB, 30A. Hölje: DO-5 (1/4-28 UNF-2A). Kapsling (JEDEC-standard): DO-203AB. Framåtström [A]: 30A. Antal terminaler: 2. Ifsm [A]: 475A. Komponentfamilj: Snabb likriktardiod (tr<500ns). Konfiguration: Skruvad. Läckström vid stängning Ir [A]: 35uA..2.5mA. Max temperatur: +125°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: 80 ns. RoHS: nej. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 600V. [V]: 1.45V @ 30A. Originalprodukt från tillverkaren: International Rectifier. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
30HFU600
14 parametrar
Hölje
DO-5 (1/4-28 UNF-2A)
Kapsling (JEDEC-standard)
DO-203AB
Framåtström [A]
30A
Antal terminaler
2
Ifsm [A]
475A
Komponentfamilj
Snabb likriktardiod (tr<500ns)
Konfiguration
Skruvad
Läckström vid stängning Ir [A]
35uA..2.5mA
Max temperatur
+125°C.
Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]
80 ns
RoHS
nej
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
600V
[V]
1.45V @ 30A