30CTQ045S, D²-PAK, TO-263, 2x15A
Kvantitet
Enhetspris
1+
7.90kr
Antal i lager: 229
30CTQ045S, D²-PAK, TO-263, 2x15A. Hölje: D²-PAK. Kapsling (JEDEC-standard): TO-263. Framåtström [A]: 2x15A. Antal terminaler: 3. Ifsm [A]: 265A. Komponentfamilj: Schottky likriktardiod. Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Läckström vid stängning Ir [A]: 50uA..15mA. Max temperatur: +150°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: -. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 45V. [V]: 0.62V @ 15A. Originalprodukt från tillverkaren: Diotec. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
30CTQ045S
13 parametrar
Hölje
D²-PAK
Kapsling (JEDEC-standard)
TO-263
Framåtström [A]
2x15A
Antal terminaler
3
Ifsm [A]
265A
Komponentfamilj
Schottky likriktardiod
Konfiguration
ytmonterad komponent (SMD)
Läckström vid stängning Ir [A]
50uA..15mA
Max temperatur
+150°C.
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
45V
[V]
0.62V @ 15A