30BQ100PBF, SMC, DO-214AB, 3A
30BQ100PBF, SMC, DO-214AB, 3A
Kvantitet
Enhetspris
1-99
5.40kr
100+
3.66kr
Antal i lager: 949
30BQ100PBF, SMC, DO-214AB, 3A. Hölje: SMC. Kapsling (JEDEC-standard): DO-214AB. Framåtström [A]: 3A. Antal terminaler: 2. Ifsm [A]: 800A. Komponentfamilj: Silicon Schottky likriktardiod. Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Läckström vid stängning Ir [A]: 0.5mA..5mA. Max temperatur: +175°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: -. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 100V. [V]: 0.79V @ 3A. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay (ir). Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
30BQ100PBF
13 parametrar
Hölje
SMC
Kapsling (JEDEC-standard)
DO-214AB
Framåtström [A]
3A
Antal terminaler
2
Ifsm [A]
800A
Komponentfamilj
Silicon Schottky likriktardiod
Konfiguration
ytmonterad komponent (SMD)
Läckström vid stängning Ir [A]
0.5mA..5mA
Max temperatur
+175°C.
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
100V
[V]
0.79V @ 3A