150EBU02, 150A, 1600A, POWERTAB, 200V
Kvantitet
Enhetspris
1-2
141.99kr
3-5
127.85kr
6-11
12-24
25+
Ekvivalens tillgänglig
Antal i lager: 11
150EBU02, 150A, 1600A, POWERTAB, 200V. Framåtström (AV): 150A. IFSM: 1600A. Hölje (enligt datablad): POWERTAB. VRRM: 200V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Används för: kan även användas för solpanelsystem. Cj: 180pF. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Driftstemperatur: -55...+175°C. Framspänning Vf (min): 0.99V. Funktion: Ultrasnabb mjuk återställningsdiod. Halvledarmaterial: kisel. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. RoHS: ja. Spec info: IFSM--1600Ap (Tc--25). Trr-diod (Min.): 45 ns. Tröskelspänning Vf (max): 1.13V. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
150EBU02
19 parametrar
Framåtström (AV)
150A
IFSM
1600A
Hölje (enligt datablad)
POWERTAB
VRRM
200V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Används för
kan även användas för solpanelsystem
Cj
180pF
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Driftstemperatur
-55...+175°C
Framspänning Vf (min)
0.99V
Funktion
Ultrasnabb mjuk återställningsdiod
Halvledarmaterial
kisel
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
RoHS
ja
Spec info
IFSM--1600Ap (Tc--25)
Trr-diod (Min.)
45 ns
Tröskelspänning Vf (max)
1.13V