12CWQ10FN, 12A, 330A, D-PAK ( TO-252 ), TO-252AA ( DPAK ) ( SOT428 ), 100V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
16.12kr
5-24
13.50kr
25-49
50-99
100+
9.20kr
Antal i lager: 133
12CWQ10FN, 12A, 330A, D-PAK ( TO-252 ), TO-252AA ( DPAK ) ( SOT428 ), 100V. Framåtström (AV): 12A. IFSM: 330A. Hölje: D-PAK ( TO-252 ). Hölje (enligt datablad): TO-252AA ( DPAK ) ( SOT428 ). VRRM: 100V. Antal per fodral: 2. Antal terminaler: 2. Cj: 183pF. Dielektrisk struktur: Vanlig katod. Driftstemperatur: -55...+150°C. Ekvivalenta: VS-12CWQ06FN-M3, VS-12CWQ06FNTR-M3. Framspänning Vf (min): 0.85V. Funktion: Schottky likriktardiod. Halvledarmaterial: Sb. Montering/installation: ytmonterad komponent (SMD). RoHS: ja. Spec info: Ifsm--2x165A (t=5us), Vf max--0.65V. Tröskelspänning Vf (max): 0.95V. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
12CWQ10FN
19 parametrar
Framåtström (AV)
12A
IFSM
330A
Hölje
D-PAK ( TO-252 )
Hölje (enligt datablad)
TO-252AA ( DPAK ) ( SOT428 )
VRRM
100V
Antal per fodral
2
Antal terminaler
2
Cj
183pF
Dielektrisk struktur
Vanlig katod
Driftstemperatur
-55...+150°C
Ekvivalenta
Framspänning Vf (min)
0.85V
Funktion
Schottky likriktardiod
Halvledarmaterial
Sb
Montering/installation
ytmonterad komponent (SMD)
RoHS
ja
Spec info
Ifsm--2x165A (t=5us), Vf max--0.65V
Tröskelspänning Vf (max)
0.95V