1-5KE36CA
1-5KE36CA
1-4
5.36kr
5-24
4.63kr
25-49
4.06kr
50-99
3.57kr
100+
2.92kr
Föråldrad produkt, kommer snart att tas bort från katalogen. Sista tillgängliga varorna
Antal i lager: 87
1-5KE36CA. Antal per fodral: 2. Antal terminaler: 2. Antal terminaler: 2. Bakström: 1uA. Dielektrisk struktur: dubbelriktad. Diod typ: TVS. Driftstemperatur: -65...+175°C. Effekt: 1.5kW. Funktion: skydd mot överspänning. Fördelningsspänning: 36V. Förpackning: Ammo Pack. Halvledarmaterial: kisel. Halvledarstruktur: dubbelriktad. Hölje (enligt datablad): DO-201 ( 9.0x5.0mm ). Hölje: DO-201. IFSM: 200A. Konditionering: Ammo Pack. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]: 5uA @ 30.8V. Max omvänd spänning: 30.8V. Max temperatur: +175°C.. Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]: 1500 W @ 1ms. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Pd (effektförlust, max): 1500W. Pulsström max.: 30A. RoHS: ja. Stäng riktningshållspänning [V]: 30.8V. Transient suppressor typ: dubbelriktad. Ubr [V] @ Ibr [A]: 37.8V @ 1mA. VRRM: 36V. Originalprodukt från tillverkaren: Diotec Semiconductor. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
1-5KE36CA
31 parametrar
Antal per fodral
Antal terminaler
Bakström
1uA
Dielektrisk struktur
dubbelriktad
Diod typ
TVS
Driftstemperatur
-65...+175°C
Effekt
1.5kW
Fördelningsspänning
36V
Förpackning
Ammo Pack
Halvledarmaterial
kisel
Halvledarstruktur
dubbelriktad
Hölje (enligt datablad)
DO-201 ( 9.0x5.0mm )
Hölje
DO-201
IFSM
200A
Konditionering
Ammo Pack
Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]
5uA @ 30.8V
Max omvänd spänning
30.8V
Max temperatur
+175°C.
Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]
1500 W @ 1ms
Pd (effektförlust, max)
1500W
Pulsström max.
30A
Stäng riktningshållspänning [V]
30.8V
Transient suppressor typ
Ubr [V] @ Ibr [A]
37.8V @ 1mA
VRRM
36V