1-5KE33CA
1-5KE33CA
Kvantitet
Enhetspris
1-4
6.02kr
5-24
4.56kr
25-49
4.07kr
50-99
3.58kr
100+
3.04kr
Antal i lager: 81
1-5KE33CA. Antal terminaler: 2. Dielektrisk struktur: dubbelriktad. Diod typ: TVS. Effekt: 1.5kW. Egenskaper för halvledare: Glass passivated. Framspänning Vf (min): 3.5V. Funktion: skydd mot överspänning. Fördelningsspänning: 33V. Halvledarmaterial: kisel. Halvledarstruktur: dubbelriktad. Hölje: DO-27. IFSM: 200A. Information: -. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]: 5uA @ 28.2V. Läckström: 1uA. Max omvänd spänning: 28.2V. Max temperatur: +175°C.. Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]: 1500 W @ 1ms. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Monteringstyp: THT. Nedbrytningsspänning (min): 31.4V. Omvänd avståndsspänning: 28.2V. Pd (effektförlust, max): 1.5 kW. Pulsström max.: 33.3A. RoHS: ja. Serie: 1.5KE. Strukturera: dubbelriktad. Stäng riktningshållspänning [V]: 28.2V. Tolerans: 5%. Toppeffektförlust: 1500W. Topppulsström (10/1000us): 33A. Transient suppressor typ: dubbelriktad. Tröskelspänning Vf (max): 5V. Ubr [V] @ Ibr [A]: 34.7V @ 1mA. Originalprodukt från tillverkaren: Lge Technology. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
1-5KE33CA
35 parametrar
Antal terminaler
2
Dielektrisk struktur
dubbelriktad
Diod typ
TVS
Effekt
1.5kW
Egenskaper för halvledare
Glass passivated
Framspänning Vf (min)
3.5V
Funktion
skydd mot överspänning
Fördelningsspänning
33V
Halvledarmaterial
kisel
Halvledarstruktur
dubbelriktad
Hölje
DO-27
IFSM
200A
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]
5uA @ 28.2V
Läckström
1uA
Max omvänd spänning
28.2V
Max temperatur
+175°C.
Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]
1500 W @ 1ms
Montering/installation
Monteringstyp
THT
Nedbrytningsspänning (min)
31.4V
Omvänd avståndsspänning
28.2V
Pd (effektförlust, max)
1.5 kW
Pulsström max.
33.3A
RoHS
ja
Serie
1.5KE
Strukturera
Stäng riktningshållspänning [V]
28.2V
Tolerans
5%
Toppeffektförlust
1500W
Topppulsström (10/1000us)
33A
Transient suppressor typ
Tröskelspänning Vf (max)
5V
Ubr [V] @ Ibr [A]
34.7V @ 1mA