N-kanals transistor SPW17N80C3, 800V, 11A, 17A, 250uA, 0.29 Ohms, TO-247, TO-247, 800V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
156.11kr
5-14
127.38kr
15-29
30-59
60+
Ekvivalens tillgänglig
Antal i lager: 33
N-kanals transistor SPW17N80C3, 800V, 11A, 17A, 250uA, 0.29 Ohms, TO-247, TO-247, 800V. Drain-source spänning (Vds): 800V. ID (T=100°C): 11A. ID (T=25°C): 17A. Idss (max): 250uA. Resistans Rds På: 0.29 Ohms. Hölje: TO-247. Hölje (enligt datablad): TO-247. Spänning Vds(max): 800V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 3. Avloppsskydd: ja. C(tum): 2320pF. Driftstemperatur: -55...+150°C. Effekt: 208W. Funktion: "Extrem dv/dt-klassad Ultralåg grindladdning". G-S Skydd: ja. IDss (min): 0.5uA. Id(imp): 51A. Kanaltyp: N. Kostnad): 1250pF. Max dräneringsström: 17A. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Märkning på höljet: 17N80C3. Pd (effektförlust, max): 208W. Port-/källspänning Vgs: 20V. RoHS: ja. Td(av): 77 ns. Td(på): 45 ns. Teknik: Cool Mos POWER transistor. Trr-diod (Min.): 550 ns. Typ av transistor: MOSFET. Vgs(th) max.: 4 v. Vgs(th) min.: 2V. Originalprodukt från tillverkaren: Infineon Technologies. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
SPW17N80C3
34 parametrar
Drain-source spänning (Vds)
800V
ID (T=100°C)
11A
ID (T=25°C)
17A
Idss (max)
250uA
Resistans Rds På
0.29 Ohms
Hölje
TO-247
Hölje (enligt datablad)
TO-247
Spänning Vds(max)
800V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
3
Avloppsskydd
ja
C(tum)
2320pF
Driftstemperatur
-55...+150°C
Effekt
208W
Funktion
"Extrem dv/dt-klassad Ultralåg grindladdning"
G-S Skydd
ja
IDss (min)
0.5uA
Id(imp)
51A
Kanaltyp
N
Kostnad)
1250pF
Max dräneringsström
17A
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Märkning på höljet
17N80C3
Pd (effektförlust, max)
208W
Port-/källspänning Vgs
20V
RoHS
Td(av)
77 ns
Td(på)
45 ns
Teknik
Cool Mos POWER transistor
Trr-diod (Min.)
550 ns
Typ av transistor
MOSFET
Vgs(th) max.
4 v
Vgs(th) min.
2V