N-kanals transistor BSN20BKR, 60V, SOT23
Kvantitet
Enhetspris
20-99
4.47kr
3.98kr
3.65kr
3000+
3.27kr
Antal i lager: 1228
Minimum: 20
N-kanals transistor BSN20BKR, 60V, SOT23. Vdss (Drain to Source Voltage): 60V. Hölje: SOT23. Drag: -. Grind/källa spänning Vgs max: 20V. Id @ Tc=25°C (kontinuerlig dräneringsström): 265mA. Information: -. Körspänning: -. MSL: 1. Monteringstyp: SMD. Pd (effektförlust, max): 0.31W. Polaritet: MOSFET N. RoHS: nej. Serie: -. Originalprodukt från tillverkaren: Nxp. Minsta kvantitet: 20. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BSN20BKR
11 parametrar
Vdss (Drain to Source Voltage)
60V
Hölje
SOT23
Grind/källa spänning Vgs max
20V
Id @ Tc=25°C (kontinuerlig dräneringsström)
265mA
MSL
1
Monteringstyp
SMD
Pd (effektförlust, max)
0.31W