NPN-transistor MJF18008, 8A, TO-220FP, TO-220F, 450V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
29.63kr
5-24
25.76kr
25-49
50+
Antal i lager: 28
NPN-transistor MJF18008, 8A, TO-220FP, TO-220F, 450V. Kollektorström: 8A. Hölje: TO-220FP. Hölje (enligt datablad): TO-220F. Kollektor-/emitterspänning Vceo: 450V. Antal per fodral: 1. BE-diod: nej. CE-diod: nej. Funktion: (F). Halvledarmaterial: kisel. Kostnad): 80pF. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Pd (effektförlust, max): 45W. Typ av transistor: NPN. Vcbo: 1000V. Originalprodukt från tillverkaren: ON Semiconductor. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
MJF18008
15 parametrar
Kollektorström
8A
Hölje
TO-220FP
Hölje (enligt datablad)
TO-220F
Kollektor-/emitterspänning Vceo
450V
Antal per fodral
1
BE-diod
nej
CE-diod
nej
Funktion
(F)
Halvledarmaterial
kisel
Kostnad)
80pF
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Pd (effektförlust, max)
45W
Typ av transistor
NPN
Vcbo
1000V