HFA08TB60, 8A, 60A, TO-220, TO-220AC-2, 600V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
14.92kr
5-24
13.00kr
25-49
50-99
100+
8.89kr
Ekvivalens tillgänglig
Antal i lager: 27
HFA08TB60, 8A, 60A, TO-220, TO-220AC-2, 600V. Framåtström (AV): 8A. IFSM: 60A. Hölje: TO-220. Hölje (enligt datablad): TO-220AC-2. VRRM: 600V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Cj: 10pF. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Driftstemperatur: -55...+150°C. Ekvivalenta: 39.2k Ohms. Framspänning Vf (min): 1.4V. Funktion: Ultrafast Soft Recovery Diode. Halvledarmaterial: kisel. Konditionering: plaströr. Konditioneringsenhet: 50. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Märkning på höljet: HFA08TB60. Pd (effektförlust, max): 36W. RoHS: ja. Spec info: IFRM 24A. Trr-diod (Min.): 18 ns. Tröskelspänning Vf (max): 1.7V. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
HFA08TB60
24 parametrar
Framåtström (AV)
8A
IFSM
60A
Hölje
TO-220
Hölje (enligt datablad)
TO-220AC-2
VRRM
600V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Cj
10pF
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Driftstemperatur
-55...+150°C
Ekvivalenta
39.2k Ohms
Framspänning Vf (min)
1.4V
Funktion
Ultrafast Soft Recovery Diode
Halvledarmaterial
kisel
Konditionering
plaströr
Konditioneringsenhet
50
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Märkning på höljet
HFA08TB60
Pd (effektförlust, max)
36W
RoHS
ja
Spec info
IFRM 24A
Trr-diod (Min.)
18 ns
Tröskelspänning Vf (max)
1.7V