HFA15TB60, 15A, 50A, TO-220, TO-220AC-2, 600V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
23.75kr
5-24
20.92kr
25-49
50-99
100+
Ekvivalens tillgänglig
Antal i lager: 59
HFA15TB60, 15A, 50A, TO-220, TO-220AC-2, 600V. Framåtström (AV): 15A. IFSM: 50A. Hölje: TO-220. Hölje (enligt datablad): TO-220AC-2. VRRM: 600V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Cj: 25pF. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Driftstemperatur: -55...+150°C. Framspänning Vf (min): 1.3V. Funktion: Ultrafast Soft Recovery Diode. Halvledarmaterial: kisel. Konditionering: plaströr. Konditioneringsenhet: 50. MRT (max): 400uA. MRT (min): 1uA. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Märkning på höljet: HFA15TB60. RoHS: ja. Spec info: Trr 19ns, (IF=1A). Trr-diod (Min.): 42 ns. Tröskelspänning Vf (max): 2V. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
HFA15TB60
24 parametrar
Framåtström (AV)
15A
IFSM
50A
Hölje
TO-220
Hölje (enligt datablad)
TO-220AC-2
VRRM
600V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Cj
25pF
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Driftstemperatur
-55...+150°C
Framspänning Vf (min)
1.3V
Funktion
Ultrafast Soft Recovery Diode
Halvledarmaterial
kisel
Konditionering
plaströr
Konditioneringsenhet
50
MRT (max)
400uA
MRT (min)
1uA
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Märkning på höljet
HFA15TB60
RoHS
ja
Spec info
Trr 19ns, (IF=1A)
Trr-diod (Min.)
42 ns
Tröskelspänning Vf (max)
2V