BYW29EX-200, 8A, 88A, TO-220FP, TO-220F, 200V
1-4
11.52kr
5-24
9.77kr
25-49
8.60kr
50-99
7.73kr
100+
6.33kr
Ekvivalens tillgänglig
Antal i lager: 63
BYW29EX-200, 8A, 88A, TO-220FP, TO-220F, 200V. Framåtström (AV): 8A. IFSM: 88A. Hölje: TO-220FP. Hölje (enligt datablad): TO-220F. VRRM: 200V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Framspänning Vf (min): 0.8V. Funktion: ultrasnabba likriktardioder (max 25ns). Halvledarmaterial: kisel. Konditionering: plaströr. Konditioneringsenhet: 50. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Obs: Viso 2500V, Cisol 10pF. RoHS: ja. Spec info: Ifsm--88A t=8.3mS. Temperatur: +150°C. Trr-diod (Min.): 20 ns. Tröskelspänning Vf (max): 1.3V. Originalprodukt från tillverkaren: Nxp Semiconductors. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BYW29EX-200
21 parametrar
Framåtström (AV)
8A
IFSM
88A
Hölje
TO-220FP
Hölje (enligt datablad)
TO-220F
VRRM
200V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Framspänning Vf (min)
0.8V
Funktion
ultrasnabba likriktardioder (max 25ns)
Halvledarmaterial
kisel
Konditionering
plaströr
Konditioneringsenhet
50
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Obs
Viso 2500V, Cisol 10pF
RoHS
ja
Spec info
Ifsm--88A t=8.3mS
Temperatur
+150°C
Trr-diod (Min.)
20 ns
Tröskelspänning Vf (max)
1.3V