BYV28-600, 3.1A, 90A, SOD-64 ( Glass ), SOD-64 Glass, 600V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
20.75kr
5-29
17.14kr
30-59
60+
Ekvivalens tillgänglig
Antal i lager: 89
BYV28-600, 3.1A, 90A, SOD-64 ( Glass ), SOD-64 Glass, 600V. Framåtström (AV): 3.1A. IFSM: 90A. Hölje: SOD-64 ( Glass ). Hölje (enligt datablad): SOD-64 Glass. VRRM: 600V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Cj: 125pF. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Driftstemperatur: -65...+175°C. Framspänning Vf (min): 0.93V. Funktion: Ultra fast low-loss controlled avalanche rect.. Halvledarmaterial: kisel. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. RoHS: ja. Spec info: Ifsm--90A, t=10mS. Trr-diod (Min.): 50 ns. Tröskelspänning Vf (max): 1.25V. Originalprodukt från tillverkaren: Philips Semiconductors. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BYV28-600
19 parametrar
Framåtström (AV)
3.1A
IFSM
90A
Hölje
SOD-64 ( Glass )
Hölje (enligt datablad)
SOD-64 Glass
VRRM
600V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Cj
125pF
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Driftstemperatur
-65...+175°C
Framspänning Vf (min)
0.93V
Funktion
Ultra fast low-loss controlled avalanche rect.
Halvledarmaterial
kisel
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
RoHS
ja
Spec info
Ifsm--90A, t=10mS
Trr-diod (Min.)
50 ns
Tröskelspänning Vf (max)
1.25V