BYT03-400, 3A, 60A, DO-201, DO-201AD ( 9.5x5.3mm ), 400V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
6.16kr
5-24
4.67kr
25-49
3.96kr
50+
3.64kr
Ekvivalens tillgänglig
Antal i lager: 437
BYT03-400, 3A, 60A, DO-201, DO-201AD ( 9.5x5.3mm ), 400V. Framåtström (AV): 3A. IFSM: 60A. Hölje: DO-201. Hölje (enligt datablad): DO-201AD ( 9.5x5.3mm ). VRRM: 400V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Driftstemperatur: -65...+150°C. Framspänning Vf (min): 1V. Halvledarmaterial: kisel. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. RoHS: ja. Spec info: Ifrm 60Ap tp=10ms. Trr-diod (Min.): 16 ns. Tröskelspänning Vf (max): 1.5V. Originalprodukt från tillverkaren: Stmicroelectronics. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
BYT03-400
17 parametrar
Framåtström (AV)
3A
IFSM
60A
Hölje
DO-201
Hölje (enligt datablad)
DO-201AD ( 9.5x5.3mm )
VRRM
400V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Driftstemperatur
-65...+150°C
Framspänning Vf (min)
1V
Halvledarmaterial
kisel
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
RoHS
ja
Spec info
Ifrm 60Ap tp=10ms
Trr-diod (Min.)
16 ns
Tröskelspänning Vf (max)
1.5V