BY550-600, 5A, 300A, DO-201, DO-201 ( 7.5x5.4mm ), 600V
1-4
2.32kr
5-49
1.93kr
50-99
1.68kr
1.51kr
200+
1.30kr
Ekvivalens tillgänglig
Antal i lager: 569
BY550-600, 5A, 300A, DO-201, DO-201 ( 7.5x5.4mm ), 600V. Framåtström (AV): 5A. IFSM: 300A. Hölje: DO-201. Hölje (enligt datablad): DO-201 ( 7.5x5.4mm ). VRRM: 600V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Driftstemperatur: -50...+175°C. Framspänning Vf (min): 1V. Halvledarmaterial: kisel. MRT (max): 20uA. MRT (min): 5uA. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. RoHS: ja. Spec info: IFSM--300Ap/8.3mS. Tröskelspänning Vf (max): 1V. Originalprodukt från tillverkaren: Diotec Semiconductor. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BY550-600
18 parametrar
Framåtström (AV)
5A
IFSM
300A
Hölje (enligt datablad)
DO-201 ( 7.5x5.4mm )
VRRM
600V
Driftstemperatur
-50...+175°C
Framspänning Vf (min)
1V
MRT (max)
20uA
MRT (min)
5uA
Spec info
IFSM--300Ap/8.3mS
Tröskelspänning Vf (max)
1V