BY550-1000, 5A, 300A, DO-201, DO-201 ( 7.5x5.4mm ), 1000V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
2.52kr
5-24
2.15kr
25-49
1.88kr
50-99
1.65kr
100+
1.35kr
Antal i lager: 579
BY550-1000, 5A, 300A, DO-201, DO-201 ( 7.5x5.4mm ), 1000V. Framåtström (AV): 5A. IFSM: 300A. Hölje: DO-201. Hölje (enligt datablad): DO-201 ( 7.5x5.4mm ). VRRM: 1000V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Driftstemperatur: -50...+175°C. Framspänning Vf (min): 1V. Funktion: Silicon Rectifiers. Halvledarmaterial: kisel. MRT (max): 20uA. MRT (min): 20uA. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. RoHS: ja. Spec info: IFSM--300Ap t=8.3mS. Tröskelspänning Vf (max): 1V. Originalprodukt från tillverkaren: Diotec Semiconductor. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BY550-1000
19 parametrar
Framåtström (AV)
5A
IFSM
300A
Hölje
DO-201
Hölje (enligt datablad)
DO-201 ( 7.5x5.4mm )
VRRM
1000V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Driftstemperatur
-50...+175°C
Framspänning Vf (min)
1V
Funktion
Silicon Rectifiers
Halvledarmaterial
kisel
MRT (max)
20uA
MRT (min)
20uA
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
RoHS
ja
Spec info
IFSM--300Ap t=8.3mS
Tröskelspänning Vf (max)
1V