BT151-650R
BT151-650R
Kvantitet
Enhetspris
1-4
10.81kr
5-24
9.10kr
25-49
8.02kr
50-99
7.24kr
100+
6.24kr
Ekvivalens tillgänglig
Antal i lager: 113
BT151-650R. Antal terminaler: 3. Antal terminaler: 3. Det är M: 100A. Effektiv ström (periodisk) Iav [A], Max.: 7.5A. Hölje (enligt datablad): SOT-78 ( TO220AB ). Hölje: TO-220. IT(AV): 7.5A. IT(RSM) (TC=85°C): 12A. Igm[A]: 15mA. Igt (Typ): 2mA. Igt (max): 15mA. Ih (Typ): 7mA. Ih (max): 20mA. Kapsling (JEDEC-standard): TO-220AB. Komponentfamilj: tyristor. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Max temperatur: +125°C.. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Peak Current (icke-repetitiva) IP [A]: 132A. Produktionsdatum: 2014/45. RoHS: ja. Spec info: F-Thyristor 2us. Temperatur: +125°C. Tgt: 2us. Toppspänning (repetitiv) Urrm [V]: 650V. Tq: 70us. VDRM: 650V. Originalprodukt från tillverkaren: Nxp Semiconductors. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BT151-650R
28 parametrar
Antal terminaler
3
Antal terminaler
3
Det är M
100A
Effektiv ström (periodisk) Iav [A], Max.
7.5A
Hölje (enligt datablad)
SOT-78 ( TO220AB )
Hölje
TO-220
IT(AV)
7.5A
IT(RSM) (TC=85°C)
12A
Igm[A]
15mA
Igt (Typ)
2mA
Igt (max)
15mA
Ih (Typ)
7mA
Ih (max)
20mA
Kapsling (JEDEC-standard)
TO-220AB
Komponentfamilj
tyristor
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Max temperatur
+125°C.
Montering/installation
Peak Current (icke-repetitiva) IP [A]
132A
Produktionsdatum
RoHS
ja
Spec info
F-Thyristor 2us
Temperatur
+125°C
Tgt
2us
Toppspänning (repetitiv) Urrm [V]
650V
Tq
70us
VDRM
650V