1-5KE39CA
1-5KE39CA
1-4
4.99kr
5-24
4.14kr
25-49
3.63kr
50-99
3.30kr
100+
2.83kr
Ekvivalens tillgänglig
Antal i lager: 241
1-5KE39CA. Antal terminaler: 2. Dielektrisk struktur: dubbelriktad. Driftstemperatur: -50...+175°C. Framspänning Vf (min): 3.5V. Funktion: skydd mot överspänning. Fördelningsspänning: 39V. Halvledarmaterial: kisel. Hölje (enligt datablad): DO-201AD (9.63x5.33mm). Hölje: DO-201. IFSM: 200A. Komponentfamilj: transient dämpningsdiod. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]: 5uA @ 33.3V. Max temperatur: +175°C.. Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]: 1500 W @ 1ms. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Pd (effektförlust, max): 1.5 kW. RoHS: ja. Stäng riktningshållspänning [V]: 33.3V. Transient suppressor typ: dubbelriktad. Tröskelspänning Vf (max): 5V. Ubr [V] @ Ibr [A]: 41V @ 1mA. Originalprodukt från tillverkaren: Cdil. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
1-5KE39CA
23 parametrar
dubbelriktad
Driftstemperatur
-50...+175°C
Framspänning Vf (min)
3.5V
Fördelningsspänning
39V
Halvledarmaterial
kisel
Hölje (enligt datablad)
DO-201AD (9.63x5.33mm)
Hölje
DO-201
IFSM
200A
Komponentfamilj
transient dämpningsdiod
Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]
5uA @ 33.3V
Max temperatur
+175°C.
Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]
1500 W @ 1ms
Pd (effektförlust, max)
1.5 kW
Stäng riktningshållspänning [V]
33.3V
Transient suppressor typ
dubbelriktad
Tröskelspänning Vf (max)
5V
Ubr [V] @ Ibr [A]
41V @ 1mA