X9C103SZ
X9C103SZ
Kvantitet
Enhetspris
1-9
179.39kr
10+
145.05kr
Antal i lager: 40
X9C103SZ. Antal kretsar: 1. Antal terminaler: 8. Gränssnittstyp: digital. Hölje: SO8. Kapsling (JEDEC-standard): -. Komponentfamilj: Analog integrerad krets. Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Max temperatur: +70°C.. Motståndsvärde: 10k Ohms. RoHS: ja. Temperaturstabilitet [ppm/°C]: 300ppm/°C. Tolerans: ± 20 %. Typ av kretsar: Digital potentiometer. Upplösning: 100-linjär. [V]: +5.5V. Originalprodukt från tillverkaren: Xicor. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
X9C103SZ
15 parametrar
Antal kretsar
1
Antal terminaler
8
Gränssnittstyp
digital
Hölje
SO8
Komponentfamilj
Analog integrerad krets
Konfiguration
ytmonterad komponent (SMD)
Max temperatur
+70°C.
Motståndsvärde
10k Ohms
RoHS
ja
Temperaturstabilitet [ppm/°C]
300ppm/°C
Tolerans
± 20 %
Typ av kretsar
Digital potentiometer
Upplösning
100-linjär
[V]
+5.5V