TSAL6100
TSAL6100
Kvantitet
Enhetspris
1-49
3.51kr
50+
2.42kr
Antal i lager: 2469
TSAL6100. Antal terminaler: 2. Betraktningsvinkel: 10°. Diameter: 5mm. Dominant våglängd [nm]: 940nm. Emitterande kraft: 170mW. Framström [mA]: 100mA. Halvvinkel av strålning 2 Theta 1/2 [°]: ±10°. Hölje: 5mm (T-1 3/4). Kapsling (JEDEC-standard): -. Karakteristisk: snabb LED-diod. Komponentfamilj: Infraröd LED. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Linstyp: genomskinlig blå. Ljusstyrka [mCd @ mA]: 170mW/sr @ 100mA. Max temperatur: +85°C.. RoHS: ja. Tröskelspänning Uf [V @ mA]: 1.35V @ 100mA. Typ: Infraröd LED. Våglängd: 940nm. Ytterbredd [mm]: 5.8mm. Ytterdiameter [mm]: 5mm. Yttre längd [mm]: 8.7mm. Yttre tjocklek [mm]: 5.8mm. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
TSAL6100
23 parametrar
Antal terminaler
2
Betraktningsvinkel
10°
Diameter
5mm
Dominant våglängd [nm]
940nm
Emitterande kraft
170mW
Framström [mA]
100mA
Halvvinkel av strålning 2 Theta 1/2 [°]
±10°
Hölje
5mm (T-1 3/4)
Karakteristisk
snabb LED-diod
Komponentfamilj
Infraröd LED
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Linstyp
genomskinlig blå
Ljusstyrka [mCd @ mA]
170mW/sr @ 100mA
Max temperatur
+85°C.
RoHS
ja
Tröskelspänning Uf [V @ mA]
1.35V @ 100mA
Typ
Infraröd LED
Våglängd
940nm
Ytterbredd [mm]
5.8mm
Ytterdiameter [mm]
5mm
Yttre längd [mm]
8.7mm
Yttre tjocklek [mm]
5.8mm