TPSC226K016R0375
TPSC226K016R0375
Kvantitet
Enhetspris
1-499
7.76kr
500+
5.51kr
Antal i lager: 1517
TPSC226K016R0375. Antal terminaler: 2. Ekvivalent serieresistans [Ohm/Hz/°C]: 375m Ohms @ 100kHz @ 20°C. Extern höjd [mm]: 2.5mm. Hölje: 6032. Kapacitetsvärde [F]: 22uF. Komponentfamilj: SMD tantalkondensator, låg impedans ( låg ESR ). Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Märkspänning (V): 16V. RoHS: ja. Tillverkarens produktgrupp: TPS. Tolerans (%): ±10%. Tonhöjd: 6032. Ytterbredd [mm]: 3.2mm. Ytterdiameter [mm]: -. Yttre längd [mm]: 6mm. Originalprodukt från tillverkaren: Avx-kyocera. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
TPSC226K016R0375
16 parametrar
Antal terminaler
2
Ekvivalent serieresistans [Ohm/Hz/°C]
375m Ohms @ 100kHz @ 20°C
Extern höjd [mm]
2.5mm
Hölje
6032
Kapacitetsvärde [F]
22uF
Komponentfamilj
SMD tantalkondensator, låg impedans ( låg ESR )
Konfiguration
ytmonterad komponent (SMD)
Max temperatur
+125°C.
Märkspänning (V)
16V
RoHS
ja
Tillverkarens produktgrupp
TPS
Tolerans (%)
±10%
Tonhöjd
Ytterbredd [mm]
3.2mm
Yttre längd [mm]
6mm