TPSB336M016R0350
TPSB336M016R0350
Kvantitet
Enhetspris
1+
30.98kr
Antal i lager: 2037
TPSB336M016R0350. Antal terminaler: 2. Ekvivalent serieresistans [Ohm/Hz/°C]: 0.35 Ohms @ 100kHz @ 20°C. Extern höjd [mm]: 1.9mm. Hölje: 3528. Kapacitetsvärde [F]: 33uF. Komponentfamilj: SMD tantal kondensator. Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Märkspänning (V): 16V. RoHS: ja. Tillverkarens produktgrupp: TPS. Tolerans (%): ±20 %. Tonhöjd: 3528. Ytterbredd [mm]: 2.8mm. Ytterdiameter [mm]: -. Yttre längd [mm]: 3.5mm. Originalprodukt från tillverkaren: Avx-kyocera. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
TPSB336M016R0350
16 parametrar
Antal terminaler
2
Ekvivalent serieresistans [Ohm/Hz/°C]
0.35 Ohms @ 100kHz @ 20°C
Extern höjd [mm]
1.9mm
Hölje
3528
Kapacitetsvärde [F]
33uF
Komponentfamilj
SMD tantal kondensator
Konfiguration
ytmonterad komponent (SMD)
Max temperatur
+125°C.
Märkspänning (V)
16V
RoHS
ja
Tillverkarens produktgrupp
TPS
Tolerans (%)
±20 %
Tonhöjd
3528
Ytterbredd [mm]
2.8mm
Yttre längd [mm]
3.5mm