TC1015-1-8VCT, SOT23-5, SOT23A-5, 1.8V, 100mA, 0.1A
Kvantitet
Enhetspris
1-4
29.57kr
5-9
18.50kr
10-19
20-49
50+
Antal i lager: 1
TC1015-1-8VCT, SOT23-5, SOT23A-5, 1.8V, 100mA, 0.1A. Hölje: SOT23-5, SOT23A-5. Utspänning: 1.8V. Utström: 100mA, 0.1A. Driftspänning: 2.7...6V. Driftstemperatur: -40...125°C. Driftström: 50uA. Max ingångsspänning: 6V. Montering/installation: SMD. RoHS: ja. Spänningslås: 180mV. Typ av integrerad krets: spänningsregulator. Originalprodukt från tillverkaren: Various. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
TC1015-1-8VCT
12 parametrar
Hölje
SOT23-5, SOT23A-5
Utspänning
1.8V
Utström
100mA, 0.1A
Driftspänning
2.7...6V
Driftstemperatur
-40...125°C
Driftström
50uA
Max ingångsspänning
6V
Montering/installation
SMD
RoHS
ja
Spänningslås
180mV