T10FH100KA
T10FH100KA
Kvantitet
Enhetspris
1+
2.19kr
Antal i lager: 4
T10FH100KA. Antal terminaler: 3. Fördelningsspänning: -. Hölje: horisontell, med vertikal axelriktning. Komponentfamilj: Enkelvarvs trimmers. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Max temperatur: -.. Motstånd: 100k Ohms. Mått: 9.6x10.5x5.5mm. Nominell förlust [W @ °C]: 0.1W @ 40°C. RoHS: nej. Temperaturkoefficient: -. Tillverkarens produktgrupp: T10FH. Tolerans (%): ±20 %. Varvandel: 1. Vridvinkel [°]: 270° ± 5°. [V]: 250V. Originalprodukt från tillverkaren: Radiohm. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
T10FH100KA
14 parametrar
Antal terminaler
3
Hölje
horisontell, med vertikal axelriktning
Komponentfamilj
Enkelvarvs trimmers
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Motstånd
100k Ohms
Mått
9.6x10.5x5.5mm
Nominell förlust [W @ °C]
0.1W @ 40°C
RoHS
nej
Tillverkarens produktgrupp
T10FH
Tolerans (%)
±20 %
Varvandel
1
Vridvinkel [°]
270° ± 5°
[V]
250V