STTH20002TV1, ISOTOP, 2x100A
STTH20002TV1, ISOTOP, 2x100A
Kvantitet
Enhetspris
1+
734.25kr
Antal i lager: 16
STTH20002TV1, ISOTOP, 2x100A. Hölje: ISOTOP. Kapsling (JEDEC-standard): -. Framåtström [A]: 2x100A. Antal terminaler: 4. Ifsm [A]: 1000A. Komponentfamilj: dubbel snabb likriktardiod (tr<500ns). Konfiguration: Skruvad. Läckström vid stängning Ir [A]: 100uA..800uA. Max temperatur: +150°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: 50 ns. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 200V. [V]: 1.05V @ 100A. Originalprodukt från tillverkaren: Stmicroelectronics. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
STTH20002TV1
13 parametrar
Hölje
ISOTOP
Framåtström [A]
2x100A
Antal terminaler
4
Ifsm [A]
1000A
Komponentfamilj
dubbel snabb likriktardiod (tr<500ns)
Konfiguration
Skruvad
Läckström vid stängning Ir [A]
100uA..800uA
Max temperatur
+150°C.
Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]
50 ns
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
200V
[V]
1.05V @ 100A