STR3A153, DIP, DIP-8
STR3A153, DIP, DIP-8
Kvantitet
Enhetspris
1-4
113.41kr
5-9
109.90kr
10-49
50+
Antal i lager: 9
STR3A153, DIP, DIP-8. Hölje: DIP. Hölje (enligt datablad): DIP-8. Antal terminaler: 8. Driftstemperatur: -40...+115°C. Frekvens: oscillatorfrekvens 67kHz. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Obs: Vstart 15.3V Vcc/Vdd 8.1V...32V. Pd (effektförlust, max): 53W. RoHS: ja. Spec info: MOSFET, Vdss 650V, Rds 1.9 Ohms. Originalprodukt från tillverkaren: Sanken. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
STR3A153
11 parametrar
Hölje
DIP
Hölje (enligt datablad)
DIP-8
Antal terminaler
8
Driftstemperatur
-40...+115°C
Frekvens
oscillatorfrekvens 67kHz
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Obs
Vstart 15.3V Vcc/Vdd 8.1V...32V
Pd (effektförlust, max)
53W
RoHS
ja
Spec info
MOSFET, Vdss 650V, Rds 1.9 Ohms