SMBJ78CA-E3-52
SMBJ78CA-E3-52
Kvantitet
Enhetspris
1+
3.31kr
Antal i lager: 2431
SMBJ78CA-E3-52. Antal terminaler: 2. Hölje: SMB. Komponentfamilj: Dubbelriktad dämpare (600W @ 1ms), Ytmonterad komponent (SMD). Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]: 1uA @ 78V. Max temperatur: +150°C.. Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]: 600 W @ 1ms. RoHS: ja. Stäng riktningshållspänning [V]: 78V. Transient suppressor typ: dubbelriktad. Ubr [V] @ Ibr [A]: 95.8V @ 1mA. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay (general Semiconductor). Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
SMBJ78CA-E3-52
12 parametrar
Antal terminaler
2
Hölje
SMB
Komponentfamilj
Dubbelriktad dämpare (600W @ 1ms), Ytmonterad komponent (SMD)
Konfiguration
ytmonterad komponent (SMD)
Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]
1uA @ 78V
Max temperatur
+150°C.
Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]
600 W @ 1ms
RoHS
ja
Stäng riktningshållspänning [V]
78V
Transient suppressor typ
dubbelriktad
Ubr [V] @ Ibr [A]
95.8V @ 1mA