SMBJ48A-E3-52
SMBJ48A-E3-52
Kvantitet
Enhetspris
1-99
3.04kr
100+
2.14kr
Antal i lager: 1495
SMBJ48A-E3-52. Antal terminaler: 2. Hölje: SMB. Komponentfamilj: Enkelriktad dämpare (600W @ 1ms), Ytmonterad komponent (SMD). Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]: 1uA @ 48V. Max temperatur: +150°C.. Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]: 600 W @ 1ms. RoHS: ja. Stäng riktningshållspänning [V]: 48V. Transient suppressor typ: enkelriktad. Ubr [V] @ Ibr [A]: 59.2V @ 1mA. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
SMBJ48A-E3-52
12 parametrar
Antal terminaler
2
Hölje
SMB
Komponentfamilj
Enkelriktad dämpare (600W @ 1ms), Ytmonterad komponent (SMD)
Konfiguration
ytmonterad komponent (SMD)
Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]
1uA @ 48V
Max temperatur
+150°C.
Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]
600 W @ 1ms
RoHS
ja
Stäng riktningshållspänning [V]
48V
Transient suppressor typ
enkelriktad
Ubr [V] @ Ibr [A]
59.2V @ 1mA