RN212-1-2-02-6M8
RN212-1-2-02-6M8
Kvantitet
Enhetspris
1-9
46.43kr
10+
34.87kr
Antal i lager: 29
RN212-1-2-02-6M8. Antal terminaler: 4. Extern höjd [mm]: 20mm. Hölje: -. Induktansvärde: 2x6.8mH. Komponentfamilj: induktans, ferritkärna choke. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Max temperatur: +100°C.. Motstånd: 0.25 Ohms. RoHS: ja. Tillverkarens produktgrupp: RN. Tolerans (%): -. Tonhöjd: 15mm. Ytterbredd [mm]: 18mm. Ytterdiameter [mm]: -. Yttre längd [mm]: 12.5mm. [A]: 1.2A. Originalprodukt från tillverkaren: Schaffner. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
RN212-1-2-02-6M8
14 parametrar
Antal terminaler
4
Extern höjd [mm]
20mm
Induktansvärde
2x6.8mH
Komponentfamilj
induktans, ferritkärna choke
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Max temperatur
+100°C.
Motstånd
0.25 Ohms
RoHS
ja
Tillverkarens produktgrupp
RN
Tonhöjd
15mm
Ytterbredd [mm]
18mm
Yttre längd [mm]
12.5mm
[A]
1.2A