RGP02-20E, 0.5A, 20A, DO-15, DO-15 ( 2.7x5.2mm ), 2000V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
3.70kr
5-49
3.52kr
50-99
3.13kr
100+
2.74kr
Antal i lager: 5237
RGP02-20E, 0.5A, 20A, DO-15, DO-15 ( 2.7x5.2mm ), 2000V. Framåtström (AV): 0.5A. IFSM: 20A. Hölje: DO-15. Hölje (enligt datablad): DO-15 ( 2.7x5.2mm ). VRRM: 2000V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Cj: 5pF. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Driftstemperatur: -65...+175°C. Framspänning Vf (min): 1.8V. Funktion: Snabbomkopplande likriktardiod. Halvledarmaterial: kisel. MRT (max): 50uA. MRT (min): 5uA. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. RoHS: ja. Spec info: IFSM--20Ap t=8.3mS. Trr-diod (Min.): 300 ns. Tröskelspänning Vf (max): 1.8V. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
RGP02-20E
21 parametrar
Framåtström (AV)
0.5A
IFSM
20A
Hölje
DO-15
Hölje (enligt datablad)
DO-15 ( 2.7x5.2mm )
VRRM
2000V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Cj
5pF
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Driftstemperatur
-65...+175°C
Framspänning Vf (min)
1.8V
Funktion
Snabbomkopplande likriktardiod
Halvledarmaterial
kisel
MRT (max)
50uA
MRT (min)
5uA
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
RoHS
ja
Spec info
IFSM--20Ap t=8.3mS
Trr-diod (Min.)
300 ns
Tröskelspänning Vf (max)
1.8V