PT6KV-105A2020, 1M Ohms
PT6KV-105A2020, 1M Ohms
Kvantitet
Enhetspris
1-4
7.06kr
5-49
5.60kr
50-99
4.67kr
100+
4.22kr
Antal i lager: 26
PT6KV-105A2020, 1M Ohms. Motstånd: 1M Ohms. Anslutningstyp: THT. Antal kanaler: 1. Axelorientering: vertikalt. Diameter: 6mm. Driftspänning: 100V. Driftstemperatur: -25...+70°C. Effekt: 0.1W. Ej brandfarlig: 1. Information: -. Karakteristisk: Linjär. Kraftbetyg: 0.1W. MSL: -. Max driftspänning: 100V. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Motståndstyp: kolskikt. Mått: 6x6.3x3.3mm. RoHS: ja. Serie: PT6K. Temperaturkoefficient ppm/°C: ±300ppm/°C. Temperaturstabilitet: 300ppm/°C. Tolerans: 20 %. Typ: Kol. Varvandel: 1. Originalprodukt från tillverkaren: Piher. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
PT6KV-105A2020
23 parametrar
Motstånd
1M Ohms
Anslutningstyp
THT
Antal kanaler
1
Axelorientering
vertikalt
Diameter
6mm
Driftspänning
100V
Driftstemperatur
-25...+70°C
Effekt
0.1W
Ej brandfarlig
1
Karakteristisk
Linjär
Kraftbetyg
0.1W
Max driftspänning
100V
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Motståndstyp
kolskikt
Mått
6x6.3x3.3mm
RoHS
ja
Serie
PT6K
Temperaturkoefficient ppm/°C
±300ppm/°C
Temperaturstabilitet
300ppm/°C
Tolerans
20 %