PMEG4005AEA, SOD323
PMEG4005AEA, SOD323
Kvantitet
Enhetspris
1-4
19.79kr
5-9
12.36kr
10-19
20-49
9.79kr
50+
9.14kr
Antal i lager: 75
PMEG4005AEA, SOD323. Hölje: SOD323. Diod typ: Schottky likriktardiod. Halvledarstruktur: diod. Körström: 500mA. Ledningsspänning (tröskelspänning): 470mV, 0.47V. Max omvänd spänning: 40V. Montering/installation: SMD. Pulsström max.: 3.5A. RoHS: ja. Tröskelspänning: 470mV. Originalprodukt från tillverkaren: Nxp. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
PMEG4005AEA
11 parametrar
Hölje
SOD323
Diod typ
Schottky likriktardiod
Halvledarstruktur
diod
Körström
500mA
Ledningsspänning (tröskelspänning)
470mV, 0.47V
Max omvänd spänning
40V
Montering/installation
SMD
Pulsström max.
3.5A
RoHS
ja
Tröskelspänning
470mV