PE014F12
PE014F12
Kvantitet
Enhetspris
1-4
95.99kr
5-24
87.27kr
25-49
50+
Antal i lager: 43
PE014F12. Antal kontakter: 1. Antal terminaler: 5. Brytarläge: spolanslutningar A1+, A2-. Drivström: 18.5mA. Max belastning: 440VAC. Mått: 20x10x10mm. Relätyp: elektromagnetiskt, bistabilt relä. RoHS: ja. Spole: 1. Spolemotstånd: 650 Ohms. Spolespänning: 12VDC. Originalprodukt från tillverkaren: TE Connectivity. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
PE014F12
12 parametrar
Antal kontakter
1
Antal terminaler
5
Brytarläge
spolanslutningar A1+, A2-
Drivström
18.5mA
Max belastning
440VAC
Mått
20x10x10mm
Relätyp
elektromagnetiskt, bistabilt relä
RoHS
ja
Spole
1
Spolemotstånd
650 Ohms
Spolespänning
12VDC