PC16BU-10KLIN, 10k Ohms
PC16BU-10KLIN, 10k Ohms
Kvantitet
Enhetspris
1-4
58.21kr
5-9
44.43kr
10-19
20-49
50+
Antal i lager: 20
PC16BU-10KLIN, 10k Ohms. Motstånd: 10k Ohms. : enda varv. Antal spår: mono. Axeldiameter: 4mm. Axelområde: jämna. Driftspänning: 350VDC. Effekt: 0.25W. Egenskaper: mono. Hantrådslängd: 6mm. Karakteristisk: Linjär. L axel längd.: 35mm. Mekanisk rotationsvinkel: 270°. Montering/installation: THT. RoHS: ja. Serie: PC16BU. Skaftlängd: 29mm. Terminaler: 5.08mm. Tolerans: ±20%. Värde: 10k. Originalprodukt från tillverkaren: Omeg. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
PC16BU-10KLIN
20 parametrar
Motstånd
10k Ohms
enda varv
Antal spår
mono
Axeldiameter
4mm
Axelområde
jämna
Driftspänning
350VDC
Effekt
0.25W
Egenskaper
mono
Hantrådslängd
6mm
Karakteristisk
Linjär
L axel längd.
35mm
Mekanisk rotationsvinkel
270°
Montering/installation
THT
RoHS
ja
Serie
PC16BU
Skaftlängd
29mm
Terminaler
5.08mm
Tolerans
±20%