NTP476M10TRC-100-F
NTP476M10TRC-100-F
Kvantitet
Enhetspris
1-99
40.43kr
100+
33.46kr
Antal i lager: 1306
NTP476M10TRC-100-F. Antal terminaler: 2. Ekvivalent serieresistans [Ohm/Hz/°C]: 100m Ohms @ 100kHz @ 20°C. Extern höjd [mm]: 2.5mm. Hölje: 6032. Kapacitetsvärde [F]: 47uF. Komponentfamilj: SMD tantalkondensator, ultralåg impedans ( ultra-låg ESR ). Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Max temperatur: +105°C.. Märkspänning (V): 10V. RoHS: ja. Tillverkarens produktgrupp: NTP. Tolerans (%): ±20 %. Tonhöjd: 6032. Ytterbredd [mm]: 3.2mm. Ytterdiameter [mm]: -. Yttre längd [mm]: 6mm. Originalprodukt från tillverkaren: Nic Components. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
NTP476M10TRC-100-F
16 parametrar
Antal terminaler
2
Ekvivalent serieresistans [Ohm/Hz/°C]
100m Ohms @ 100kHz @ 20°C
Extern höjd [mm]
2.5mm
Hölje
6032
Kapacitetsvärde [F]
47uF
Komponentfamilj
SMD tantalkondensator, ultralåg impedans ( ultra-låg ESR )
Konfiguration
ytmonterad komponent (SMD)
Max temperatur
+105°C.
Märkspänning (V)
10V
RoHS
ja
Tillverkarens produktgrupp
NTP
Tolerans (%)
±20 %
Tonhöjd
6032
Ytterbredd [mm]
3.2mm
Yttre längd [mm]
6mm