NTC-T476K16TRCF
NTC-T476K16TRCF
Kvantitet
Enhetspris
1-99
12.69kr
100+
9.45kr
Antal i lager: 6295
NTC-T476K16TRCF. Antal terminaler: 2. Ekvivalent serieresistans [Ohm/Hz/°C]: 1.2 Ohms @ 100kHz @ 20°C. Extern höjd [mm]: 2.5mm. Hölje: 6032. Kapacitetsvärde [F]: 47uF. Komponentfamilj: SMD tantal kondensator. Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Märkspänning (V): 16V. RoHS: ja. Tillverkarens produktgrupp: NTCT. Tolerans (%): ±10%. Tonhöjd: 6032. Ytterbredd [mm]: 3.2mm. Ytterdiameter [mm]: -. Yttre längd [mm]: 6mm. Originalprodukt från tillverkaren: Nic Components. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
NTC-T476K16TRCF
16 parametrar
Antal terminaler
2
Ekvivalent serieresistans [Ohm/Hz/°C]
1.2 Ohms @ 100kHz @ 20°C
Extern höjd [mm]
2.5mm
Hölje
6032
Kapacitetsvärde [F]
47uF
Komponentfamilj
SMD tantal kondensator
Konfiguration
ytmonterad komponent (SMD)
Max temperatur
+125°C.
Märkspänning (V)
16V
RoHS
ja
Tillverkarens produktgrupp
NTCT
Tolerans (%)
±10%
Tonhöjd
6032
Ytterbredd [mm]
3.2mm
Yttre längd [mm]
6mm