NTC-T107K16TRD
NTC-T107K16TRD
Kvantitet
Enhetspris
1-99
18.83kr
100+
12.88kr
Antal i lager: 4175
NTC-T107K16TRD. Antal terminaler: 2. Ekvivalent serieresistans [Ohm/Hz/°C]: 1 Ohms @ 100kHz @ 20°C. Extern höjd [mm]: 2.9mm. Hölje: 7343. Kapacitetsvärde [F]: 100uF. Komponentfamilj: SMD tantal kondensator. Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Märkspänning (V): 16V. RoHS: ja. Tillverkarens produktgrupp: NTCT. Tolerans (%): ±10%. Tonhöjd: 7343. Ytterbredd [mm]: 4.3mm. Ytterdiameter [mm]: -. Yttre längd [mm]: 7.3mm. Originalprodukt från tillverkaren: Nic Components. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
NTC-T107K16TRD
16 parametrar
Antal terminaler
2
Ekvivalent serieresistans [Ohm/Hz/°C]
1 Ohms @ 100kHz @ 20°C
Extern höjd [mm]
2.9mm
Hölje
7343
Kapacitetsvärde [F]
100uF
Komponentfamilj
SMD tantal kondensator
Konfiguration
ytmonterad komponent (SMD)
Max temperatur
+125°C.
Märkspänning (V)
16V
RoHS
ja
Tillverkarens produktgrupp
NTCT
Tolerans (%)
±10%
Tonhöjd
7343
Ytterbredd [mm]
4.3mm
Yttre längd [mm]
7.3mm