NMC0805X7R104K100TRPF
NMC0805X7R104K100TRPF
Kvantitet
Enhetspris
10-99
0.88kr
100+
0.51kr
Antal i lager: 8048
Minimum: 10
NMC0805X7R104K100TRPF. Antal terminaler: 2. Extern höjd [mm]: 1.45mm (max.). Hölje: SMD 0805. Isoleringsparameter: X7R. Kapacitetsvärde [F]: 100nF. Komponentfamilj: SMD keramiska kondensatorer med 0805 hölje. Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Märkspänning (V): 100V. RoHS: ja. Tillverkarens produktgrupp: NMC0805. Tolerans (%): ±10%. Tonhöjd: SMD 0805. Ytterbredd [mm]: 1.25mm. Ytterdiameter [mm]: -. Yttre längd [mm]: 2.0mm. Originalprodukt från tillverkaren: Nic Components. Minsta kvantitet: 10. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
NMC0805X7R104K100TRPF
17 parametrar
Antal terminaler
2
Extern höjd [mm]
1.45mm (max.)
Hölje
SMD 0805
Isoleringsparameter
X7R
Kapacitetsvärde [F]
100nF
Komponentfamilj
SMD keramiska kondensatorer med 0805 hölje
Konfiguration
ytmonterad komponent (SMD)
Max temperatur
+125°C.
Märkspänning (V)
100V
RoHS
ja
Tillverkarens produktgrupp
NMC0805
Tolerans (%)
±10%
Tonhöjd
SMD 0805
Ytterbredd [mm]
1.25mm
Yttre längd [mm]
2.0mm