NMC0805NPO1R5C50TRPLP
NMC0805NPO1R5C50TRPLP
Kvantitet
Enhetspris
25-99
0.34kr
100+
0.22kr
Antal i lager: 7320
Minimum: 25
NMC0805NPO1R5C50TRPLP. Antal terminaler: 2. Extern höjd [mm]: 1.35mm (max.). Hölje: SMD 0805. Isoleringsparameter: NPO. Kapacitetsvärde [F]: 1.5pF. Komponentfamilj: SMD keramiska kondensatorer med 0805 hölje. Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Märkspänning (V): 50V. RoHS: nej. Tillverkarens produktgrupp: NMC0805. Tolerans (%): ±0.25pF. Tonhöjd: 0.58mm (min.). Ytterbredd [mm]: 1.25mm. Ytterdiameter [mm]: -. Yttre längd [mm]: 2mm. Originalprodukt från tillverkaren: Nic Components. Minsta kvantitet: 25. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
NMC0805NPO1R5C50TRPLP
Extern höjd [mm]
1.35mm (max.)
Isoleringsparameter
NPO
Kapacitetsvärde [F]
1.5pF
Max temperatur
+125°C.
Märkspänning (V)
50V
RoHS
nej
Tolerans (%)
±0.25pF
Tonhöjd
0.58mm (min.)
Ytterbredd [mm]
1.25mm
Yttre längd [mm]
2mm