NMC0805NPO120J50TRPF
NMC0805NPO120J50TRPF
Kvantitet
Enhetspris
10-99
0.61kr
100+
0.39kr
Antal i lager: 18463
Minimum: 10
NMC0805NPO120J50TRPF. Antal terminaler: 2. Extern höjd [mm]: 1.35mm (max.). Hölje: SMD 0805. Isoleringsparameter: NPO. Kapacitetsvärde [F]: 12pF. Komponentfamilj: SMD keramiska kondensatorer med 0805 hölje. Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Märkspänning (V): 50V. RoHS: ja. Tillverkarens produktgrupp: NMC0805. Tolerans (%): ±5 %. Tonhöjd: 0.58mm (min.). Ytterbredd [mm]: 1.25mm. Ytterdiameter [mm]: -. Yttre längd [mm]: 2mm. Originalprodukt från tillverkaren: Nic Components. Minsta kvantitet: 10. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
NMC0805NPO120J50TRPF
17 parametrar
Antal terminaler
2
Extern höjd [mm]
1.35mm (max.)
Hölje
SMD 0805
Isoleringsparameter
NPO
Kapacitetsvärde [F]
12pF
Komponentfamilj
SMD keramiska kondensatorer med 0805 hölje
Konfiguration
ytmonterad komponent (SMD)
Max temperatur
+125°C.
Märkspänning (V)
50V
RoHS
ja
Tillverkarens produktgrupp
NMC0805
Tolerans (%)
±5 %
Tonhöjd
0.58mm (min.)
Ytterbredd [mm]
1.25mm
Yttre längd [mm]
2mm