NMC0603NPO3R3C50TRP
NMC0603NPO3R3C50TRP
Kvantitet
Enhetspris
25-99
0.34kr
100+
0.22kr
Antal i lager: 3272
Minimum: 25
NMC0603NPO3R3C50TRP. Antal terminaler: 2. Extern höjd [mm]: 1mm (max.). Hölje: SMD 0603. Isoleringsparameter: NPO. Kapacitetsvärde [F]: 3.3pF. Komponentfamilj: SMD keramiska kondensatorer med 0603 hölje. Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Märkspänning (V): 50V. RoHS: nej. Tillverkarens produktgrupp: NMC0603. Tolerans (%): ±0.25pF. Tonhöjd: 0.58mm (min.). Ytterbredd [mm]: 0.8mm. Ytterdiameter [mm]: -. Yttre längd [mm]: 1.6mm. Originalprodukt från tillverkaren: Nic Components. Minsta kvantitet: 25. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
NMC0603NPO3R3C50TRP
Extern höjd [mm]
1mm (max.)
Hölje
SMD 0603
Kapacitetsvärde [F]
3.3pF
Komponentfamilj
SMD keramiska kondensatorer med 0603 hölje
Max temperatur
+125°C.
Märkspänning (V)
50V
RoHS
nej
Tillverkarens produktgrupp
NMC0603
Tolerans (%)
±0.25pF
Tonhöjd
0.58mm (min.)
Ytterbredd [mm]
0.8mm
Yttre längd [mm]
1.6mm